مسابقه مکعب روبیک هوشی نو

به مناسبت جشن بیستمین #دورهمی-روبیکی خانه هوش و خلاقیت هوشی نو مسابقه مکعب روبیک هوشی نو به میزبانی خانه بازی بزرگسالان لول آپ در کرج برگزار می شود.

مکعب روبیک هوش فضایی را افزایش می دهد!

هوش فضایی توانمندی شناخت نمودهای بصری و عینی می‌باشد به معنی توانمندی شناخت اشکال و اشیا، توانایی ایجاد اشکال و ساخت‌های باطنی و عقلی متبحرانه برای تحلیل و پاسخ به مسائل.

مسابقات کشوری مکعب روبیک جام سبز البرز برگزار شد

مسابقات کشوری مکعب روبیک به همراه جشنواره بازیهای فکری زیر نظر انجمن جهانی مکعب با همکاری فدراسیون ورزشهای همگانی و انجمن و به همت کمیته مربوطه با عنوان “جام سبز البرز” در مورخ ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ با حضور بیش از ۱۸۰ شرکت کننده از ۱۵ استان در سالن ورزشی استقلال کرج برگزار شد.

مسابقات کشوری مکعب روبیک “جام سبز البرز”

انجمن بازی های فکری ایران در نظر دارد در راستای تقویم اجرایی فدراسیون ورزش های همگانی، مسابقات کشوری مکعب روبیک را تحت عنوان “جام سبز البرز“ به میزبانی هیات ورزش های همگانی و کمیته بازی های فکری استان البرز در اسفند ماه سال جاری برگزار نماید.

مکعب روبیک چیست

با وجود اینکه قدمت تولید مکعب روبیک به ۴۰ سال پیش باز می‌گردد، جزو معدود پازل هایی است که توانسته بعنوان پرفروش‌ترین اسباب بازی دنیا باقی بماند، حتی پیش‌از آنکه بسیاری از علاقه‌مندان کنونی آن متولد شده باشند.

اهمیت بازی های فکری در تربیت فرزندانی باهوش و خلاق

بدون شک یکی از بزرگ ترین دغدغه های اصلی والدین تربیت فرزندانی باهوش و خلاق است؛ فرزندانی که هوش سرشاری داشته باشند و بتوانند مدارج عالی تحصیلی را به بهترین شکل ممکن طی کنند.