برنامه آموزشی لیوان چینی

با متد انحصاری هوشی نو

تاریخچه لیوان چینی

تاریخ شروع ورزش لیوان چینی به اوایل دهه ۱۹۸۰ در آمریکا بازمی­گردد و به طور رسمی فعالیت خود را در سال ۱۹۹۵ میلادی آغاز نمود. اولین دوره مسابقات این رشته در سطح ملی در سال ۱۹۹۸ در تگزاس برگزار گردید و هم اکنون این رشته ورزشی در سرتاسر دنیا زیر نظر فدراسیون جهانی  WSSA که ریاست آن به عهده باب فاکس می­باشد، فعالیت می­نماید. ورزش لیوان چینی در حال حاضر ورزشی محبوب در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به شمار می­رود.

اهداف و فواید لیوان چینی

لازم نیست که بچه ها قانع شوند که مزایای لوان چینی چیست، آنها به سادگی آن را دوست دارند.ما همیشه همکاری بین دست و چشم را آموزش داده ایم، و ما الان می توانیم با قاطعیت ادعا کنیم که لیوان چینی هم کاری بین دست و چشم را افزایش میدهد . مطالعات یک دانشگاه که توسط دکتر برایان آدرمن انجام شد اخیراً در دانشگاه ویسکنسین اعلام می دارد که لیوان چینی همکاری بین دست و چشم را بهبود می بخشد و زمان واکنش را تا ۳۰ درصد بالا می برد.
این ورزش به دانش آموزان کمک می کند که مهارت خود را گسترش دهند و عملکرد هر دو سوی بدنشان را برابر کنند . با افزایش مهارت یک دانش آموز درصد بیشتری از سمت راست مغزش را که خانه ی هشیاری،تمرکز، خلاقیت و ریتم دست را گسترش دهد . لیوان چینی کمک می کند که مغز را برای ورزش و سایر فعالیت هایی که از هر دو دست برای انجام آن استفاده می شود تعلیم داده شود. برای مثال نواختن یک آلت موسیقی یا استفاده از کامپیوتر.
ترتیب و الگو المان های لیوان چینی هستند که می توانند به خواندن و مهارت های ریاضی کمک کند. ببینید، باور کنید، آموزش دهید ! بسیاری از معلمان مبتکر در سراسر دنیا این ورزش را با لیوان چینی کشف کردند. این برای ما افتخار است که در بسیاری از برنامه های با کیفیت انتخاب شده است و خوشحالیم که می بینیم معلمان شگفت انگیزی از هر جا به این ورزش روی می آورند.

برنامه ترمیک

آموزش لیوان چینی با متد انحصاری هوشی نو ۱۲ ترم می باشد که هر ترم یک ماه زمان می برد، هر ترم نیز شامل ۵ جلسه ۶۰ دقیقه ای می باشد. (هر هفته یک جلسه و هر ماه یک روز جمعه)